Çocuklar İçin Hijyenik Oyun Parkları

Geleceğimiz her şeyimiz olan çocukların eğlenmek ve doğru zaman geçirmek için tercihleri açık alanlardaki oyun parkları olmaktadır. Çocuklar için hijyenik oyun parkları, gündemimize oturmuş olan Coronovirüs salgınıyla da birlikte çok daha önem kazanan bir konu olmuştur.

Her ne kadar kapalı alanlardaki oyun parklarında çocukların güvenliği açısından kullanım yasağı getirilmiş olsa da açık alanlarda bu kullanım hala devam etmektedir. Okullarında kapanması bu alanların kullanım sayısını oldukça arttırmaktadır. Çocuklarımızı gün içerisinde sık kullanılan uyun parklarındaki tehlikelerden korumanın en önemli yolu başlangıçta kişisel temizlik geçer. Bunun dışında kalan genel hijyenin sağlanması için, oyun parkı alanındaki aletlerin yapımında kullanılan maddelerin anti bakteriyel olması gerekliliği söz konusu olacaktır. Anti bakteriyel ürünler sayesinde bulaşma gücü azalacak olan mikroplarla mücadele kolaylaşacaktır.

Yer imkânınız var ise, toplu alanlardaki çocuk parkları yerine daha özel alanlarda oyun parkı kullanımı şahsileştirebilir, böylece riski de oldukça düşürebilirsiniz. Çocuklarımızın her daim tehdit altında olduğu gem güvenlik hem de sağlık sorunlarının olduğu bu zamanlarda, onları korumak adına yapılabilecekleri hepimiz yoğun bir şekilde düşünmekteyiz. Ev ya da site gibi alanlarda daha az çocuğun daha rahat kullanabileceği çocuk oyun parkı alanları oluşturmak da sıkça tercih edilen seçenekler arasında görülmektedir. Çocuk oyun parkı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en temel konu; kullanacak olan yaş aralığı ve kullanım sıklığı olmalıdır. Çünkü bu verilere bağlı olarak kullanılacak olan alanın nasıl düzenleneceği ve nasıl bir park tipine ihtiyaç duyulduğuna karar verilecektir. Bundan sonraki kısımda ise kullanılacak olan malzeme seçimine ( plastik - ahşap) karar verilerek hem şematik olarak ne olacağı hem de bütçe olarak nasıl şekilleneceği belli olacaktır.

Çocuk oyun parkları hepimizin hassas noktasıdır. Açık alanlardaki çocuk oyun parklarında paslanma ve korozyona karşı özel boyalar ile renklendirilmiş parkların yapılması, olası aksiliklerin ve tabi ki sağlığın unsurları arasındadır.

Çocuk oyun parkları konusunda ve açık alan oyun parkları, kapalı alan oyun parkları, ahşap kamelyalar, açık alan spor aletleri gibi incelik ve hassasiyet isteyen arayışlarınızın tamamına çözüm olmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Görseller