Çocuk Oyun Parkları

Engelli Çocuklarımız İçin Çocuk Oyun Parkları


Engelli Çocuklarımız İçin Çocuk Oyun Parkları

Engelli vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak onların da yaşam hakları gereğince hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaların yapılması  özellikle son dönemde sosyal medya başta olmak üzere, yerel ve genel yönetimlerce ön plana çıkarılmaya çalışılmaktadır. Her ne kadar insanlarımız bu konuda hassas olsa da yapılan uygulamalar yeterli gelmemekte ve engelli vatandaşlarımız ve engelli çocuklarımız kapalı duvarlar arasında bir yaşama hapsolmaktadır.

Engelli çocuk parklarının uygulamaları her ne kadar sıklıkla gerçekleştirilmese de özellikle bu tip oyun parklarına ihtiyaç duyan ve bu özel çocukların bakım ve gelişimini amaçlayan kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir. Engelli çocuk oyun parklarının tasarımları, üretimi ve montajları belirli standartlarda ve koşullarda gerçekleştirilmektedir. Belirli standartlar gereği yapılan üretimler sonucu bu çocuk oyun parkları, engel durumuna bağlı olarak engelli çocuklarımız tarafından rahatlıkla kullanılabilmekte ve onlarında fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Normal çocuklarında zaman geçirebileceği bu parklar ile, engelli çocuklarımızın paylaşım yapma, normal çocuklar ile birlikte oynama, onlar ile zaman geçirme, fiziksel güçlendirici gibi etkiler sağlamaktadır. En önemlisi ise psikolojik gelişimleridir. Eve hapsolmak yerine günün belli saatlerini bu alanlarda diğer çocuklar ile oynayarak ve paylaşım yaparak geçiren engelli çocuklarımızın psikolojileri güçlenmekte ve kendilerini dışa vurma konusundaki problemleri azalmaktadır.

Engelli çocuk oyun parklarının planlanmasından, üretimine ve montajına kadar tüm yapılacak işlemler gerekli hassasiyet ile gerçekleştirilir. Önemli olan engelli çocuklarımızın farklılıklarını onlar için bir sorun olmaktan uzak hale getirmek ve normal bir hayata en yakın hayatı yaşamalarını sağlamaya çalışmaktır.

Engelli çocuk oyun parkı ürün ve montaj talepleriniz için firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

Yorum bırakın

Güvenlik Kodu: 71749

Bu sayfayı paylaş