Çocuk Oyun Parkları

Çocuk Oyun Parkları Nerelere Uygulanabilir?


Çocuk Oyun Parkları Nerelere Uygulanabilir?

Eskiden çocuk oyun parkları genellikle belediyeler tarafından oluşturulan parklar ile sınırlı olmaktaydı. Şu anda ise artan yapılaşma, sanayileşme nedeni ile şehirlerde çocuk oyun park alanları bulmak oldukça zor olmaktadır. Yinede gerek yerel yönetimler gerekse özel işletmeler çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi için çocukların bir arada zaman geçirebilecekleri, hem paylaşımda bulunup hem de fiziksel olarak kendilerini geliştirebilecekleri çocuk oyun parkı alanlarının kurulumunun ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar.

Günümüzde çocukları olan  ebeveynler için de en büyük ihtiyaç çocuklarının güvenli bir şekilde zaman geçirebileceği, oyun oynayabileceği çocuk oyun parklarıdır. Hatta ev yeri seçimi, yaşam alanı seçimlerini bile ebeveynler çoğu zaman "yakınlarda çocuk parkı var mı?" sorusunun cevabına göre şekillendirir hale gelmişlerdir.

Belediyelerin bu taleplere cevap veremediği alanlarda ise özellikle son dönemlerde site mantığı ile yapılan yerleşim alanlarında, site yönetimleri tarafından uygun alanlara çocuk oyun parkları kurulması talep edilmektedir. Belediyeler tarafından oluşturulan çocuk oyun parklarının yanı sıra günümüzde, konut sitelerinde, toplu konutlarda, sosyal tesislerde, spor alanlarında, otellerde, tatil köylerinde, kreş ve günlük çocuk bakım merkezlerinde, ana okullarında, çocuk yurtlarında, alışveriş merkezlerinde,  gezi alanlarında, piknik alanlarında, askeri alanlarda hatta ve hatta kafe ve restoranlarda bile çocuk oyun parkları oluşturmak, çocuklu aileler için bu kurum ve işletmeleri tercih etmek için bir neden haline gelmiştir.

Çocuk oyun parkları kurulmak istenildiğinde dikkat edilmesi gereken, çocuk oyun parkını oluşturan malzemelerin çocuklar için her hangi tehlike yaratmaması ve montajının düzgün şekilde yapılarak herhangi bir kazaya neden olmamasıdır. Firmamız Çocuk Oyun Parkları, Türkiye'nin çocuk oyun parkı üretimi konusunda öncü firması Park Dizayn firmasının çocuk oyun parkı ürünlerinin satışı ve montajı hizmetlerini vermektedir. Montaj işlemleri tamamen kendi profesyonel ekiplerimiz tarafından zamanında gerçekleştirilerek, çocuk oyun parkları size kurulu halde teslim edilmektedir.

 

Yorumlar (0)

Yorum bırakın

Güvenlik Kodu: 22274

Bu sayfayı paylaş